PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873}
7,5 42 553
oceny
7,5 10 1 42553
8,3 24
oceny krytyków
Magnolia
powrót do forum filmu Magnolia

"Życie te nie teatr" śpiewał Różański, a w tym filmie wyraźnie widzimy, że życie to jeden wielki teatr. Każdy przed kimś udaje. Jedna wielka mistyfikacja. Wszystko powiązane układami wymyślonymi przez ludzi. Nikt nie ma odwagi się odkryc, powiedzieć stop. Jesteśmy przecież tacy sami. Wszyscy tam żyją w samotności swojego teatru. Smutne. Samotny policjant, samotne "sławne" dziecko, samotne wyrośnięte "sławne " dziecko, samotna córka i samotny umierający lekarz z równie samotnym pielęgniarzem, a gdzieś w oddali tak samo samotny jego syn. Jeszcze nie zobaczyłam do końca, ale taka refleksja mi się nasunęła.

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Rodzice kontra dzieci, a "grzechy ojców spłyną na ich synów". Interpretacja tego filmu jest prosta jak drut. Niemniej jest to film bardzo atrakcyjny, dowcipny, pomysłowy. Zasługuje na najwyższą notę i zachwyt.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

"samotny umierający lekarz", czy aby na pewno oglądaliśmy ten sam film? ;)

ocenił(a) film na 8
Arno

Może źle napisałam. Już nie pamiętam jego profesji, ale chyba faktycznie nie chodziło o lekarza.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

a ja nie ogarnąłem, że to Ty jesteś autorką wątku, ha.
Earl był producentem, ba, był producentem WDKK?, czyli programu prowadzonego przez Jimmy'ego Gatora, co doskonale widać (nawet dwa razy) w trakcie napisów końcowych teleturnieju.

ocenił(a) film na 8
Arno

Oczywiście, że był producentem. To było przejęzyczenie. Freudowskie prawie, bo myślałam o pielęgniarzu i skojarzyłam z lekarzem... itd...

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

A do mnie właśnie przed przeczytaniem Twojej odpowiedzi dotarło skąd właśnie owo przejęzyczenie mogło się wziąć... :D Logiczny tok myślowy, tylko że poplątany, heh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones