PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873}
7,5 42 585
ocen
7,5 10 1 42585
8,3 24
oceny krytyków
Magnolia
powrót do forum filmu Magnolia

wiem, że to dosyć głupi argument, ale jak dla mnie za dużo w "Magnolii" było przegadane. Rozterki, emocje i przemyślenia bohaterów można było pokazać na znacznie mniejszym obszarze czasu i wyszłoby znacznie zgrabniej - byłoby więcej do domysłu, więcej oparte na jakichś symbolach itd.
Aktorstwo rewelacyjne - Cruise'a nie cierpię, ale nawet mi w tym filmie nie przeszkadzał.
Bardzo spodobała mi się wielowątkowość fabuły, po prostu lubię takie filmy.
Ale WTF miał znaczyć ten prolog? Czekałem, aż jakoś wplącze się w fabułę, ale się nie doczekałem. "Magnolia" byłaby jeszcze lepsza bez tego, moim zdaniem prolog był zupełnie bez sensu.

guliver_filmweb

Prolog ma bardzo ważne znaczenie w tym filmie, jak nie wiesz o co chodzi znaczy że nie zrozumiałeś filmu.

ocenił(a) film na 8
Lecho1523

Według mnie chodziło tu tylko o ukazanie, jak wiele przypadkowy zbieg okoliczności może znaczyć w ludzkim życiu. Jeśli doszukałeś się czegoś więcej to podziel się swoimi przemyśleniami. Jeśli przesłanie było tylko takie jak napisałem, to podtrzymuję że tego prologu mogłoby nie być.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

Lecho oświeć nas swoją erudycją i mądrością.

ocenił(a) film na 7
Lecho1523

spękał

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

Zgadzam się w 100%, film jest za długi, przegadany do granic możliwości... Za chwile zostanie mi wypomniane, że przekazu nie zrozumiałem i lubuje się w filmach, które nic za sobą nie niosą... Otóż nie, jest wiele filmów, które mają przekaz i wyzwalają w nas emocje, ale ten film to za dużo, bo przez pierwszą godzinę się nic nie dzieje, a pod koniec, człowiek, który powinien odczuć jakiekolwiek wzruszenie ma umiera po 180min ciągniętych dialogów. Ujęcie fabuły w 120min i byłoby świetne...
Podsumowując 9/10, jednakże przez 1/3 film nic się nie dzieje to daje 6/10 :D

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

Moim zdaniem też zdecydowanie za długi, zwłaszcza początek bardzo powoli cię rozkręca... W sumie, po obejrzeniu pierwszej godziny, miałem wątpliwości czy będę miał jeszcze chęć do obejrzenia tego filmu do końca... Na szczęście jakoś się przemogłem i nie żałuję, bo rzeczywiście film okazał się pod koniec arcydziełem.

guliver_filmweb

również popieram, 3 godziny to za dużo, zwłaszcza początek powinien być bardziej streszczony, można było pewne fragmenty filmu opuścić a i tak by się wiedziało o co chodzi.
"Aktorstwo rewelacyjne - Cruise'a nie cierpię, ale nawet mi w tym filmie nie przeszkadzał." - dokładnie tak samo uważam! Nie przepadam za nim za bardzo ale tu był świetny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones